AVŞA ADASI YİĞİTLER KÖYÜ

AVŞA ADASI YİĞİTLER KÖYÜ

Avşa Adası Yiğitler Köyü’nde kadınlar plajına yakın apart, otel, müstakil ev ve pansiyonlar Avşa Adası Tatil Rehberi’nde kişi başı günlük 175 TL’den başlayan fiyatlarla sunuluyor.

Avşa Adası Yiğitler Köyü

Avşa Adası Yiğitler Köyü Avşa'nın merkezine 5 dakika mesafede ayrı bir yerleşim birimidir. Adanın doğu kıyısında kalan Yiğitler Köyü(Araplar köyü) balıkçı sahil kasabası görünümündedir. Günümüzde Trakya göçmeni Türklerin yaşadağı Yiğitler Köyü ayrıca kozmopolit yapıya sahip insanları birleştirmektedir. Köy içerisinde 3 çay bahçesi, 3 market, 2 ekmek simit fırını, 1 tekne restaurant ve birde yemek salonu mevcuttur. Avşa merkeze göre sakin bir hayata sahip Yiğitler Köyü'nde eğlence merkezi yoktur.

Yiğitler Köyü Koyları ve Plajları

Yiğitler Köyü sahil kasabası olması sebebi ile çevresi plajlarla ve dört bir yanı doğa harikası koylarla çevrili yerleşim birimidir. Yiğitler Plajı köy içerisindedir. Meşhur Altınkum plajı köye yürüyüş mesafesindedir. Kadınlar plajı ve Tavşanlı koyuna köy içerisinden patika yollardan nostaljik bir yolculuk yapılabilir. Diğer koylara ise köy meydanından kalkan minibüsler ile gidilebilir.
  • Kadınlar Plajı
  • Yiğitler Plajı
  • Tavşanlı Plajı
  • Altınkum Plajı
  • Çınar Koyu
  • Kumtur Koyu

Avşa Adası Kadınlar Plajı

avsa-adasi-kadinlar-plaji2

KADINLAR PLAJI

avsa-adasi-kadinlar-plaji1

KADINLAR PLAJI AVŞA

Avşa Adası Yiğitler Köyü Apartları

Avşa Adası'nın her mevkisinde olduğu gibi Yiğitler Köyü'nde de bir çok apart pansiyon seçeneği ile uygun fiyatlara tatil yapabilirsiniz. Yiğitler Köyü'ndeki Apart odaların içerisinde yatak, sıcak su, wireless, TV, klima ve balkon mevcuttur. Ayrıca kendi yemeğinizi yapabileceğiniz mutfak bulunmaktadır. Dilerseniz bahçeli olan apartlarda tatilin keyfini çıkarabilirsiniz. Yiğitler Köyü apartları kadınlar plajına yakın olması sebebi ile tercih edilmektedir. AVŞA merkezine göre apartlar daha sakin ve temiz bir havaya sahiptir. Havası akşamları serin gündüzleri Köyde nem çok azdır. İnsanları sıcaktır.

Yiğitler Köyü Apart Pansiyon Fiyatları

Avşa Adası Yiğitler Köyü'ndeki apart fiyatları ortalama kişi başı ücret 175-250 TL'dir. Ramazan aylarında her tesis özel fiyat uygulaması yapmaktadır. Bir çok apart fiyatlarını güncelleyerek bayram tarifesi uygulamaktadır. Sizde Avşa Adası Yiğitler Köyü'nde uygun fiyatlara konaklamak isterseniz erken rezervasyon yaptırıp gelmeden önce yerinizi ayırtmanızı öneririz. Kaynak : https://avsa.bandirma.com.tr/avsa-adasi-yigitler-koyu