Ceviz Fidanı Siparişi Verirken Dikkat!

Kış geliyor ceviz fidanı sipariş sezonu açılıyor. Ceviz bahçeleri kurulumları için üreticiler hazırlıklarına başladı. Kasım-Mart ayları arasında dikilen ceviz fidanları için sipariş verirken dikkat etmeniz gerekenleri sizler için bir araya getirdik.

Ceviz fidanı alırken fidan cinsi kadar fidanın üretildiği yerde önemlidir. Fidan üretilen arazinin hastalıklardan ari bir bölge olması gereklidir. Fidanların sipariş verilmeden önce yetiştiriciye şu soruları sormanız gerekmektedir. Fidanın üretildiği bölge neresi, fidan sertifikası varmı, çeşitlerin ismine doğruluğunu nasıl kanıtlarsınız, ceviz fidanlarının boyu nedir, tozlayıcısı ile birlikte mi gönderiyorsunuz, mavi sertifikanız var mı, bulunduğumuz bölgeye uyum sağlar mı, satış sonrası için sözleşme ile garanti veriyor musunuz?

Tv’de satılan nerede üretildiği belli olmayan fidanlardan kesinlikle uzak durunuz. Ceviz fidanı alırken aldığınız kişinin üretici olmasına dikkat ediniz. Aracı kişiler satıştan sonra sizlere yardımcı olmayacaklardır. Sizde sektöründe tercih edilen kuruluş olan Vatan Fidancılık’tan ceviz fidanı sipariş verebilirsiniz. Vatan Fidancılık yetkilisi Cengiz Baş sizlere bu konuda yardımcı olacaktır. Firmaya https://www.asilicevizfidanim.com/ web sitesinden hemen ulaşabilirsiniz.

Bir Yorum Yaz

*