Avşa Adası Plajları (Denize Girilen En Güzel 5 Koy)

Avşa Adası’ndaki plajların tamamında denize girilebilmektedir. Avşa’da en popüler plajlar merkez, Çınar, Karadut, Altınkum, Tavşanlı ve Kadınlar için özel plaj olan kadınlar plajıdır.

  • Çınar Plajı

Denizin temizliği ve berraklığı ile beraber en güzel ve görülmesi gereken yerlerin başında gelen Avşa Adası Çınar Plajı yoğun bir ilgi görmektedir. Plaj etrafında yeni yapılanmaya başlayan birçok restoran, otel ve kafeler bulunmaktadır.

Avşa Adası belediye binası önünde bekleyen halk otobüsleri aracıyla Avşa Adası Çınar Plajına gidebilirsiniz.

AVSA-ADASI-KARADUT-PLAJI

  • Karadut Plajı

Avşa Adası’nın en meşhur su kaynaklarının bulunması ile birlikte Karadut Plajı da sessiz ve sakin bir kesimdir. Plaj boyunca kafeler ve restoranlar maalesef ki bulunmuyor. Plajda sadece bir adet kır gazinosu mevcuttur. Plaja belediye otobüsleri aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

AVSA-ADASI-TAVSANLITavşanlı Plajı

Muhafazakâr ailelerin çoğunlukla tercih etti plajlardan bir tanesidir. Rahatlık ile denize girebilir ve tatilinizi yapabilirsiniz. Tavşanlı Plajı adanın tam olarak güney kısmında bulunmaktadır. Bu plaj boyunca da sadece bir adet restoran bulunmaktadır.

AVSA-ADASI-ALTINKUM-PLAJI

  • Altınkum Plajı

Avşa Adasının her plajı gibi saf ve temiz denize sahip olan bir tanesidir. Burası diğer plajlara göre biraz daha popüler ve hareketlidir. Genellikle yüzme bilmeyen ve çocuklu aileler tarafından tercih edilmektedir. Altınkum Plajı etrafında diğerlerine göre daha fazla hizmet veren restoranlar bulabilirsiniz. Bu restoranlarda taze balık ve deniz ürünlerinin tadına bakmadan geçmeyin deriz. Ayrıca plaj etrafında fazla otel de bulunmaktadır. Tatil severler bu yüzden Altınkum plajını tercih etme oranı fazladır.

AVSA-ADASI-INCIR-PLAJI

  • İncir Koyu Plajı

Avşa Adası’nın bakir koylarından birisidir. Diğer plajlara göre daha sakindir.

  • Kadınlar Plajı

Avşa Adası’nda sadece kadınların girebildiği plaj özellikle kapalı bayanlar tarafından tercih edilir.

Kaynak : Avşa Adası Plajları

Konaklama : Avşa Adası plaj otelleri

Bir Yorum Yaz

*